қазақша орысша сайтын картасы конак кітабы English

1.03.2009

Интерактивті мультимедия тақтаны оқыту процесінде пайдалану

Мамыр айының 11 мен 23 жұлдызы аралығында “Сырдария” университетінің мультимедиалық оқу орталығында бітіруші студенттер үшін “Интерактивті мультимедиялық тақтаны оқыту процесінде пайдалану” біліктілікті көтеру курстары ұйымдастырылды.

Бұл оқу курсы университет түлектерін болашақ педагогикалыққызметке жан-жақты сапалы дайындау мақсатында өткізілуде.

Осы курста қажетті білімдерді меңгеріп, сертификат алған жас мамандар, “Сырдария” университетінің түлектері заманауи компьютерлік технологияларды емін-еркін пайдаланып, білім беру мекемелеріндебелсенді түрде педагогикалық қызмет атқара алады.

Оқу курсының сабақтары 30 сағаттан тұрады: олардың 6 сағаты лекция 16 сағаты лабараториялық және 8 сағаты студенттің өзіндік жұмыс сағаты түрінде өтіледі.

Сабақты өту мақсатында курс төтеншелері С.Шпенглер мен С. Алтынбековғылыми кеңесте қаралған және оқу істері жөніндегі проректор бекіткен оқу бағдарламасын күнтізбектік тақырыптық жоспар және оқу әдістемелік құрал жасап, солардың негізінде сабақтар өтілуде.

Барлық сабақтар екі арнайы компьтерлік сыныптарда: заманауи компьтерлік техникамен , оның ішінде интерактивті тақта мен жоғары жылдамдықтағы интернет желісімен жабдықталған виртуальды кітапхана мен қашықтан оқыту кабинетінде өткізілді.

Курсты тыңдаушылар контингенті 190 студент болуына байланысты сабақтарды екі лекке бөліп оқыту жоспарланды.

Сабақтардың 1-ші легі 11 мен 16 мамыр аралығында өтіп, оған Био-15, Био-25, Био-35, Хим-15, Тар-15, Гео-15 топтарынан 120 студент қатысты.


Сабақтардың 2-ші легі 18 мен 23 мамыр аралығында өтіп, оған Қт-15, Шт-15, ПБӘ-15, ПжП-15, ПжП-75 топтарынан 70 студент қатысты.

Сонымен қатар, курсты өту барысында университетіміздің 4 оқытушысы өздерінің ашық сабақтарын өткізді. Олар:
1. Өтегенова О.К. тақырыпта “Батырлық жырлардың дүниетанымдық және тәрбиелік мәні”.
2. Абдразакова Н.П. тақырыпта “Mаркетингтегі коммуникация жүйесі”.
3. Әбілқайыров С. тақырыпта “Бұлшық еттер туралы ілім. Тұлға құрсақ және арқа бұлшық еттері”.
4. Ж..А.Қошқаров тақырыпта “Етістіктердің сөзжасамы сабақ түрі”

Оқытушылар өз сабақтарында интерактивті тақтаны пайдалана отырып және заманауи құралдарды мяии. Практикалық сабақтар барысында студенттер мультимедиалық презентация құруға арналған Power Point бағдарламасын меңгеріп шықты. Әр бір студент бірнеше күн барысында жеке баяндамасын дайындап және интерактивті тақтаны пайдалана отырып курс соңында баяндамасын баяндады.

Қашықтан оқыту орталығында 4 жыл бойы дайындалған 140 элетронды оқулықты студенттерге көмекші құрал ретінде ұсынылды. Осы электронды оқулықтардан студенттер баяндама жасау мақсатында қажетті лекция мәтіндерін, суреттер галереясын, көрнекіліктер мен аудио және видео файлдарды пайдаланды. Бұдан басқа, оқу курсы барысында студенттер практика жүзінде кез келген қызықтырған ақпаратты табуға мүмкіндік беретін Интернет ресурстарын белсенді түрде қолдана білді.

"Презентация сабаған өткізу және дайындау әдісі". 24 слайд
"Білім берудегі интерактивтік технология". 19 слайд
7 Сыр газетте осы курс туралы макала шыкты.

"Тарих және құқықтану" факультеті
050114-Тарих мамандығы Тар-15 тобы

  1. Абенов Жандос
  2. Байназаров Рүстем
  3. Бектибаева Ару
  4. Бекбаева Қыздаркүл
  5. Бисенова Зарина
  6. Барлыбаева Махаббат
  7. Мингибаева Алия
  8. Кулсабирова Мейрамкул
  9. Кенжеқараева Айгерім
  10. Дүкенбаева Мөлдір
  11. Оразбахорва Динара
  12. Құдіретова Жадыра
  13. Мыңжасаров Жолдас
  14. Орынов Ерлан
  15. Көлбаев Нұрқасым
  16. Жолдасова Жадыра
  17. Абрайханов Қанат
  18. Смайлова Гулхур
  19. Бурибаев Алибек
  20. Танирбергенов Өркен
  21. Сарыбаева Айнур
  22. Бердібаева Жұлдыз
  23. Ахмаров Самат

050301-Құқық мамандығы Құқ-15 тобы

  1. Нұрымбетов Жандос
  2. Жолдасова Мақпал
  3. Момбекова Раушан
  4. Оразбаева Әлия
  5. Өмірбекова Замира
  6. Ғаппаров Бақытжан

050115-Құқық және экономика негіздері ҚЭН-15 тобы

  1. Байзакова Жадыра
  2. Байболова жадыра
  3. Елжанова Камшат
  4. Сарыбаева Латипа
  5. Көшкінбаева Гүлбану

2008-2009 оқу жылы үшін "Биология және география" факультеті бойынша бітіруші студенттердің дипломға сұраныс 050113 Биология мамандығы Био-15 тобы

  1. Айдаркулова Жанар
  2. Айнабаева Клара
  3. Акимбаева Нурзипа
  4. Алдабергенова Айгул
  5. Аширханова Мейрамгуль
  6. Байсенгирова Айжаркын
  7. Егембердиева Анар
  8. Иманбердива Индира
  9. Ибрагимова Улжан
  10. Исаева Гаухар
  11. Кеншимова Мадина
  12. Кальмуратова Асем
  13. Мусабеков Берик
  14. Нурахова Гулнара
  15. Ортаев Омирзак
  16. Рабилова Махпал
  17. Рзабекова Айдын
  18. Султанова Камшат
  19. Тажибаев Кыдырбай
  20. Тулегенова Загипа
  21. Тулаганова Нурсулу
  22. Турлыбекова Нурсулу

Био-25 тобы

  1. Абдуллаева Айгул
  2. Адилов Алкен
  3. Айтбаева Гаухар
  4. Ақмолдаева Аякөз
  5. Асилханова Динара
  6. Байсбаева Нұргүл
  7. Бакбердиева Карлигаш
  8. Бердикулова Майра
  9. Дауленбаева Улжан
  10. Даулыбаева Азиза
  11. Жартаева Салтанат
  12. Ибрагимова Айнур
  13. Ибрагимова Эльвира
  14. Исаева Нургул
  15. Камалова Алия
  16. Канибекова Нурсауле
  17. Коржынбаева Молдир
  18. Мамашов Семби
  19. Нуртаева Гулзинат
  20. Өнерова Айгерім
  21. Сулеймбекова Жайнар
  22. Тапиева Сания
  23. Тастанова Гульжанат
  24. Шериева Перизат
  25. Шинтаев Алмат

050113 Биология мамандығы Био-35 тобы

  1. Айхынова Айша
  2. Ахбаева Хадиша
  3. Альденова Айман
  4. Жаманқараева Ширин
  5. Жуманова Гулбану
  6. Карманова Мөлдір
  7. Кауменова Перизат
  8. Князова Макпал
  9. Марденова Замира
  10. Муминова Гулжаухар
  11. Ниязбекова Балжан
  12. Ниязбекова Баян
  13. Осбанова Куралай
  14. Отарбаева Несипкуль
  15. Рысбекова Нуршат
  16. Саметова Жадыра
  17. Сахов Абзал
  18. Сейдалиев Максат
  19. Тагаева Жайсанкул
  20. Торыбаева Динара
  21. Турсунов фархад
  22. Шагирбаев Бакберген
  23. Шамуратова Гулбану

050112 Химия мамандығы Хим –15 тобы

  1. Асанова Айпаршын
  2. Ахмолдаева Лаззат
  3. Касымова Мадина
  4. Карабаева Актоты
  5. Корабекова Гулмира
  6. Малинбаев шоман
  7. Нысанбаев Акмарал

050116 География мамандығы Гео-15 тобы

  1. Абуова Динара
  2. Амантаев Нурлан
  3. Бархиева Кадиша
  4. Бастерова Бағила
  5. Жылысова Жанар
  6. Жунисова Гульзинат
  7. Калиев Нургали
  8. Куралбаева Жанылай
  9. Ибадуллаева Нагима
  10. Исхова Алия
  11. Мирзалиева Эльмира
  12. Манашева Роза
  13. Нұрымбетова Динара
  14. Торыбаева Жанара
  15. Турсынбаев Едил
  16. Талипова Тунжыр
  17. Сырбекова Улбосын
  18. Султанов Алмас
  19. Сулейменов Оспан
  20. Серикбаева Эльмира
  21. Шыныбекова Акмаржан
  22. Ирсимбетова Салтанат

“Филология және психология” факультетінің 2008-2009 оқу жылында бітіруші студенттердің тізімі Қт-15

  1. Абдакимова Асемкул
  2. Берекеева Мөлдір
  3. Бапиева Гулайна
  4. Зияханова Ботагөз
  5. Мырзадилова Гулмира
  6. Муфтиллаева Айнур
  7. Төлегенова Дина
  8. Хидирова Щахиста
  9. Ибрагимова Нұржамал
  10. Нұрымбетова Гулмира
  11. Қожикова Жадыра
  12. Есенбекова Мақпал
  13. Қалдыбекова Гулбану
  14. Усманова Индира

ПБӘ-15

  1. Айкузова Жанар
  2. Аңламасова Айман
  3. Артықова Бағжан
  4. Ауелова Шолпан
  5. Байтелейева Гулшат
  6. Датаева Нрагиза
  7. Муратова Алмагул
  8. Нахаева Феруза
  9. Нартаева Нұрасила
  10. Сергебаева Айгул
  11. Сұлтанбаева Мөлдір
  12. Түлкібаева Бибайша
  13. Тұрлыбекова Айгерім
  14. Қожахметова Алия
  15. Шекербекова Балнұр

Шт-15

  1. Аманкулова Мейрамкул
  2. Атығаева Мадина
  3. Болысбекова Айнаш
  4. Баймашева Меруерт
  5. Баденова Сарсенкул
  6. Егенова Акнур
  7. Нуралиева Қарлығаш
  8. Құлтаева Мөлдір
  9. Жунисова Ыдырыс
  10. Орбасова Дана
  11. Серікбаева Гулмира
  12. Сыздыкова Бағлан
  13. Мыржыбаева Айша
  14. Мусабекова Орынкул

Пжп-15

  1. Абдиева Жарқынай
  2. Азимова Элмира
  3. Ақшораева Гулнара
  4. Балабекова Галия
  5. Керимова Ақжарқын
  6. Керімбекова Элмира
  7. Кумисов Даулет
  8. Қадырқулова Алия
  9. Қарабаева Айнур
  10. Тохатова Мөлдір
  11. Текеева Рахима
  12. Лесбекова Малика
  13. Сәрсенов Нұрғали
  14. Сабаев Нұрлыбек
  15. Сахова Нағима
  16. Сүттібаева Гулайхан
  17. Сүндетова Мария
  18. Нуридинова Рауабану
  19. Мырзабекова Жанар
  20. Ысқақова Айман
  21. Усайнова Әсем
  22. Мөрбекова Фариза
  23. Тилемисов Жарас

Пжп-75

  1. Майтесян Айда
  2. Майтесян Вероника
  3. Безрукова Нина
  4. Амамұратова Полина












Біздің мекен-жайымыз:
160500, Оңтүстік Қазақстан облысы, Жетісай қаласы, Әуезов көшесі, 11.
тел.: 8(72534) 6-30-00, 6-34-03
факс: 6-34-03, 6-14-63
e-mail:sirdariya@mail.ru



2016 © www.sirdariya.kz
ПнВтСрЧтПтСбВс
free counters